Dvě dopravní nehody a Pardubice zažívají dopravní kolaps. Kolem šestnácté hodiny se u hlavního nádraží srazila dvě osobní vozidla ve směru do centra města a začala se tvořit kolona. Ta nyní dosahuje rozměrů téměř přes celé město. Souvislý pruh vozidel se táhne od nadjezdu Paramo, kolem nádraží, na rychlodráhu až po křížení s Dašickou ulicí. Kompletně paralyzovaná je rychlodráha, kde před sedmnáctou hodinou došlo ke střetu tří osobních vozidel.

K nehodě na rychlodráze došlo v úseku mezi křižovatkou s ulicí Dašická a nadjezdem k nemocnici. Řidička osobního vozu jedoucí směr Dubina usnula za volantem a přejela do protisměru, kde se čelně střetla s jiným osobním vozidlem. Do toho zezadu narazilo ještě třetí vozidlo. Na místě v současné době zasahuje policie a hasiči. Dopravní policie zároveň uzavřela rychlodráhu ve směru centrum a dopravu odklání po Dašické ulici do středu města, aby bylo možné rozjet několikakilometrovou kolonu vozidel, která tam stojí.

Od 17:15 je Palackého ulice v úseku před nádražím průjezdná. Havarovaná vozidla byla odstraněna. Hlaváčova ulice (rychlodráha), je až do odvolání průjezdná jednosměrně a to v úseku od křižovatky Anenská po křižovatku Dašická.