"Až obojživelníci na jaře zamíří ze svých zimovišť k vodě, kde je čeká páření a kladení vajec, musí překonat silnice, na které při putování narazí. Tady by ale jejich cesta zřejmě nadobro skončila, nebýt zábran, které v rizikových úsecích instalují dobrovolníci. Žáby tak chrání před smrtí pod koly aut. Takové zábrany byly dnes instalovany ve Vraclavi. Za tuto práci moc děkujeme a je velmi nepříjemné, co se přihodilo. Ráno zde lidé zaparkovali auto, které jim ale odpoledne z ničeho nic vzplálo," uvedla mlůuvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Jednotka hasičů z Vysokého Mýta tak v pátek 17. listopadu odpoledne vyjížděla k požáru osobního vozidla, které začalo hořet ve Vraclavi.

"Naštěstí kolem jedoucí řidiči zastavili a použili hasící přístroje, kterými vozidlo uhasili těsně před příjezdem jednotky. Příčinou vzniku požáru je, dle slov vyšetřovatele hasičů, technická závada na elektroinstalaci. Škoda byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 120 tisíc korun," dodala Horáková.

Mohlo by vás zajímat: Obchvat Vysokého Mýta i tunel Homole. Dálnice D35 se prodlouží o 13 kilometrů

Zdroj: ŘSD