„Neznamená, že když jsou zahrádky už otevřené, že tam musí kdekdo hned jezdit autem,“ podotkli v nadsázce hasiči. K šeredné nehodě na známé, ne právě bezproblémové křižovatce v Ostřešanech vyjížděli v neděli odpoledne.

Po střetu dvou osobních aut skončil jeden vůz na předzahrádce místních obyvatel a poté narazil do domu. Druhé auto zase poškodilo sloup veřejného osvětlení a sloup se silničním zrcadlem. Jedna osoba se při nehodě zranila a byla předána do péče záchranářů. Dům je sice poničený, avšak jeho statika není ohrožená.

„Hasiči zajistili havarovaná vozidla proti vzniku požáru a zamezili úniku provozních náplní. Uniklé provozní náplně byly posypány sorpčním materiálem,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Tragickou nehodu v Ostřešanech nepřežila mladá maminka. Vážně zraněno bylo i půlleté dítě. Řidič osobního vozidla projel Stopku přímo pod nákladní auto.
Křižovatka v Ostřešanech si říká o přestavbu

Křižovatka v Ostřešanech si už léta říká o přestavbu. Je sice přehledná, ale kvůli velkému provozu a ostrému křížení nebezpečná, nehody jsou tu velmi časté, některé i smrtelné. Před třemi lety tady skončila dodávka na boku, v plotu rodinného domu měla závěr i nehoda v roce 2017. Tragicky pak skončila srážka na křižovatce v roce 2014. Nic na tom nemění, že za tragickou nehodu mohli oba dva řidiči, jak potvrdilo policejní vyšetřování.