K havárii vozidla Audi došlo v sobotu zhruba o půl desáté večer na silnici I/37, směr od Parama na Hradec Králové, za sjezdem pro autobusy na kruhový objezd k Lidlu.

„Jednadvacetiletý řidič po projetí mírné pravotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravně technickému stavu vozovky, narazil do svodidel, která nárazem odmrštila Audi na střechu,“ informovala mluvčí Policie ČR Markéta Janovská.

Městská policie Pardubice. Ilustrační foto
Z šíleně řvoucího Ukrajince se v Pardubicích vyklubal namol opilý Čech

Ve vozidle kromě řidiče jeli další tři spolujezdci. I přes vážně vypadající nehodu nebyl nikdo zraněn. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní, stejně tak test na návykové látky.

"Mladý řidič po projetí zatáčky narazil do svodidel a následně bylo vozidlo odmrštěno a skončilo na střeše. Ve vozidle byly celkem čtyři osoby. Docela vážně vypadající nehoda se obešla naštěstí bez zranění. Hasiči na místě provedli zajištění unikajících kapalin, uniklé kapaliny zasypali sorpčním materiálem. Dále bylo nutné odpojit akumulátor tak, aby nedošlo k požáru a uklidit střepy a další kusy, které odlétaly z havarovaného automobilu," uvedla mluvčí profesionálních hasičů.

Předběžně odhadnutá škoda na vozidle a svodidlech byla 150.000 Kč.

Silnice musela být zhruba dvě hodiny uzavřena.