Lehké zranění si vyžádala dopravní nehoda, ke které došlo před desátou hodinou v obci Dubany. Čtyřiasedmdesátiletý řidič zde s osobním vozidlem dostal smyk a po přejetí do protisměru se střetl s projíždějícím nákladním vozidlem. Zranění utrpěla spolucestující z osobního vozidla a škoda byla vyčíslena na osmdesát tisíc korun.

U Hrobic už to bylo jiné „kafe". „Sedmadvacetiletý řidič vozidla značky Ford zde zřejmě nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou, dostal smyk a následně narazil do svodidel. Policisté řidiči, který vyvázl nezraněn, na místě naměřili 1, 98 promile alkoholu v dechu a následně mu proto na místě zadrželi řidičský průkaz," uvedl mluvčí pardubické policie Jozef Bocán.

Alkohol se podepsal také večer u nehody na křižovatce ulic Anenská a Karla IV.  v Pardubicích. 48letá řidička zde doslova vystřelila z křižovatky od podjezdu tak, že skončila mimo vozovku a až zezadu trefila sloup veřejného osvětlení. Jak se jí tento manévr podařil, vyšlo najevo až po dechové zkoušce. Ta ukázala 2,55 promile alkoholu.

„Žena při nehodě utrpěla lehké zranění, se kterým byla převezena do nemocnice. Oba řidiči, kteří svá vozidla zřejmě řídili pod vlivem alkoholu, jsou podezřelí z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Při prokázání viny tak lze uložit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," doplnil Jozef Bocán.