Dvojici smutných případů řešili policisté na Pardubicku v minulých dnech.

Za smrt mohly peněžní trable

Nejprve vyjížděli k jednomu mrtvému do Chvaletic.
„Hlídka na místě zjistila, že dvaapadesátiletý muž se rozhodl pro odchod z tohoto světa dobrovolně,“ informoval náš Deník tiskový mluvčí pardubické policie Lukáš Maier.
Podle našich informací měl udušený muž nejspíše problémy s penězi, se kterými se nedokázal vyrovnat.

Zatímco policisté ve Chvaleticích dokumentovali sebevraždu, jejich kolegové v Pardubicích vyjeli k dalšímu mrtvému muži.
„V tomto případě jsme byli přivoláni k třiašedesátiletému muži, který již nejevil známky života. Na místo záhy dorazila také záchranná služba. Podle lékaře se s největší pravděpodobností jednalo o náhlou srdeční příhodu. I v tomto případě policisté věc pouze zadokumentovali,“ konstatoval Lukáš Maier.

Dívka měla na ledu štěstí v neštěstí

Štěstí v neštěstí měla šestnáctiletá dívka. Té pomohli pro změnu pardubičtí strážníci. „Naše hlídka našla dívenku ležet na Wernerově náměstí se zakrvácenou hlavou,“ řekl tiskový mluvčí pardubických strážníků Pavel Čejka. Vzápětí se však ukázalo, že zde šlo jen o souhru nešťastných náhod, která ale slečnu mohla stát i život. Za všechno mohlo mrazivé počastí a jeden krůček.
„Dívka totiž při chůzi po zledovatělém povrchu na náměstí uklouzla. Dopadla bohužel tak nešťastným způsobem, že si pádem rozrazila hlavu,“ popsal pro Deník celou událost Pavel Čejka.

Strážníci proto dívce na místě ihned poskytli první pomoc a zároveň přivolali záchrannou službu. Ta dívku převezla do nemocnice k dalšímu ošetření.