AKTUÁLNÍ INFORMACE: Státovka I/35 u Hřebče se už rozjíždí, zdržení by mělo být podle dopravních informací minimální

Na silnicích v Pardubickém kraji leží vrstva nového sněhu. Většinou je rozbředlý, v oblastech, kde se nesolí, tvoří uježděnou vrstvu. Všechny komunikace jsou s opatrností sjízdné. Na Svitavsku je místy sníh zledovatělý. Silnice I/11 přes Suchý Vrch v úseku Jablonné nad Orlicí – Červená Voda na Orlickoústecku je sjízdná bez dopravního omezení a řetězů.

Mírné zpoždění, většinou do deseti minut, mají i vlaky, především na hlavním koridoru Praha - Ostrava. Výjimkou je Slovácký expres s 51 minutami zpoždění u Pardubic.

Zpožděné vlaky kvůli sněhové kalamitě nabírají hlavně v úseku Ústí nad Orlicí - Choceň.

Na trati Pardubice - Havlíčkův Brod se zase porouchala lokomotiva, České dráhy zde avizují zpoždění až 120 minut

Vedle velkého kolapsu u Hřebečského tunelu (podle informací řidičů to bylo horší ve směru Svitavy - Moravská Třebová) řidiči msueli dopoledne počítat na I/35 s minimálně 20minutovým zpožděním iv úseku mezi Vysokým Mýtem a Litomyšlí. Aktuální informace ze silnic najdete ZDE  Nyní (od 11.30 hodin) už je situace stabilizovaná a celá pětatřicetka s opatrností a bez většího zdržení sjízdná .

Dnes ráno bylo v Pardubickém kraji zataženo, foukal slabý vítr. nalezen na celém území regionu sněžilo, někde i silně, nebo se vyskytovaly sněhové přeháňky. Teploty se pohybovaly mezi minus šesti a minus dvěma stupni. 

U Ostřešan na Pardubicku zachraňovala posádku sanitky vracející se od jiného případu ženy, která na kluzké silnici skončila se svým autem na boku a zůstala již zaklíněná ruka pod vozem.

Rovněž na většině území Královéhradeckého kraje od noci sněží. Řidiči musí být velmi nebezpečné. Na silnicích v Krkonoších je až 10 cm sněhu. V 11:50 hdoin byla odvolána dopolední uzávěra silnice z Náchoda do Polska, jež byla zavřená kvůli sněhové kalamitě. 

"Od půlnoci jsme byli u šesti dopravních nehod, často končila mimo komunikaci. Nejednalo se ale naštěstí o vážné případy. Při jízdě zařiďte zvýšenou opatrnost a dojeďte bezpečně do cíle," vzkazují hradečtí profesionální hasiči na Twitteru. 

Tragická nehoda osobního a nákladního auta uzavřela před 8. hodinou ráno státovku I/14 mezi Novým Městem nad Metují a Náchodem
Řidič osobáku zemřel. Silnice z Náchoda do Nového Města už je po nehodě volná

Na hlavních silnicích v celém kraji zůstává rozbředlý sníh. Na nesolených cestách v Krkonoších může být vrstva sněhu silná až deset centimetrů. Ve vyšších polohách Rychnovska hrozí sněhové jazyky.

Sněžit má i přes den, napadnout by mohlo až pět centimetrů sněhu, uvedli dnes silničáři ​​​​​​​a meteorologové. V Hradci Králové v ulici Milady Horákové se dnes ráno srazil trolejbus s osobním autem, v místě byl kyvadlový provoz. Dvě auta havarovala iv centru Trutnova. V Chaloupkově ulici v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku narazilo auto do plotu, v místě je kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem.