Záchranáři od rána nestíhají vyjíždět k haváriím na namrzlých vozovkách a operátoři na jejich linkách neustále zvedají telefony.

"Extrémně namrzlá byla vozovka v úterý časně ráno nejen v Rozstání, kde havarovalo několik vozidel, ale také ve Vysokém Chvojně. Řidič s vozem tady skončil v příkopu a na střeše. Ve voze cestovaly tři osoby, jedna lehce zraněná osoba byla zdravotníky převezena do nemocnice," uvedla mluvčí krajksých hasičů Vendula Horáková.

V Bystrém na Svitavsku museli hasiči kvůli nesjízdné vozovce II/362 dojít k havarovanému vozu pěšky. Hasiči zařídili posyp vozovky a automobil vyprostili z příkopu. Vůz skončil přední částí ve vodě. Auto hasiči zajistili proti úniku provozních kapalin.

"Spolupráci se Správou a údržbou silnic jsme si kvůli ledovce vyžádali i na silnici ve Vojtěchově na Hlinecku, kde došlo ke střetu osobního vozu a dodávky. Jednalo se o čelní střet vozidel. Na místě byla jedna osoba zraněna," líčí další nehodu Horáková.

V Linharticích u Moravské Třebové na I/35 se převrátil nákladní automobil, který skončil svou jízdu v poli. Událost se obešla bez zranění. Odstranění následků nehody ale nějakou dobu potrvá.

Psali jsme včera:

Sníh, ledovka, silnice - Ilustrační foto
Silnice přes Suchý vrch je kvůli ledovce uzavřena. A bude hůř, zní varování

"V Semíně na Přeloučsku jsme byli přivoláni k nehodě osobního vozu, se kterým řidič narazil do stromu. Při ohlašování této události došlo k dalšímu nárazu vozu do stromu. Hasiči i zdravotníci se o účastníky dopravních nehod postarali. Hasiči odstranili následky nehod. V Ostrově jsme pomáhali kamionu, který na zledovatělé vozovce nemohl pokračovat v cestě a blokoval vozovku," informuje Horáková.

Na stav silnic upozorňují i čtenáři Deníku: 'Pacov (Městečko Trnávka), jedno obří kluziště,' napsala čtenářka s profilem Dorota Máchalová:

Na stav silnic upozorňují i čtenáři Deníku: 'Pacov (Městečko Trnávka), jedno obří kluziště,' napsala čtenářka s profilem Dorota Máchalová.Na stav silnic upozorňují i čtenáři Deníku: 'Pacov (Městečko Trnávka), jedno obří kluziště,' napsala čtenářka s profilem Dorota Máchalová.Zdroj: archiv Deníku

Rovněž v Dřítči hasiči zasahovali u kolize osobního vozu. Na zledovatělé vozovce řidička skončila v příkopu a poté zpět na vozovce. Automobil částečně blokoval silnici. Hasiči řidičce vyměnili proražené kolo.

Dvě lehké zranění, to je bilance další kolize osobního vozu, který skončil ve Stojicích v příkopu a na střeše. "Odstraňujeme následky nehody. Silnice je momentálně neprůjezdná.   

U Třebovic v okrese Ústí nad Orlicí došlo na silnici I/14 ve směru od Lanškrouna k nehodě, kdy auto skončilo v příkopu. Na jedné ze zdejších místních komunikací se nemohl rozjet na namrzlou silnici autobus, táhnou ho hasiči.

Od večera byl pro auta nad 3,5 tuny nesjízdný Suchý vrch na silnici I/14, pro osoby pak se sněhovými řetězy.

A státovka I/14 v Rybníku u České Třebové je teď po ránu namrzlá tak, že je také špatně sjízdná. Dávejte tady pozor.

Problémy jsou rovněž na silnici z Jevíčka do Letovic. V Rohozné u Bystrého dnes části obyvatel kvůli ledovce popeláři nevyvezou popelnice a místní lékař nebude ordinovat.

Ve Stašově u Poličky naboural traktor do domu.

Na riziko silné ledovky ve východní části kraje a na Moravě meteorologové upozorňovali včera .