„Na muže uzamčeného ve svém karavanu a ve špatném zdravotním stavu upozornil strážníka oznamovatel v Rosicích. Oznámení bylo vzápětí potvrzeno,“ uvedla tisková mluvčí Městské policie Pardubice Lucie Klementová.

Když strážník přijel na místo, zjistil, že na karavanu je pootevřené okno, skrz které s mužem uvnitř pojízdného obydlí komunikoval. „Stěžoval si na celkovou slabost. Strážník tedy ihned vyrozuměl záchrannou službu, ale popsat přesné místo tam, kde není žádný orientační bod, je velmi obtížné. Proto pohotově využil aplikaci Záchranka na svém telefonu. Tím se operátoři dostali okamžitě k přesným souřadnicím, které je spolehlivě dovedly na místo,“ popsala Klementová.

Když je soused rychlejší než hlídka strážníků...
Když je u špatně zaparkovaného auta soused dříve než hlídka strážníků...

Problémem bylo, že když záchranáři přijeli, neměli se do karavanu jak dostat, dveře byly zamčené a muž neměl sílu na to se k nim přesunout a odemknout je. „Jediným přístupovým místem se stalo malé pootevřené okénko, kterým se protáhla drobná záchranářka a karavan zpřístupnila. V zarovnaném a stísněném prostoru nastala další komplikace.

Muž nechtěl místo opustit. Až po trpělivém vysvětlování, že jeho stav je vážný, souhlasil a začal spolupracovat,“ dodala Klementová. Záchranáři pacienta následně převezli do nemocnice.