Noc plnou nejistoty a zřejmě i strachu zažil jeden z pacientů bohdanečských lázní. Starší muž se ve večerních hodinách na svém pokoji zřejmě chystal ke spánku, když se mu náhle přitížilo. Muž upadl na zem, postavit se už ale sám nedokázal. Zjistil totiž, že se nemůže vůbec hýbat. Ochromený a dočasně ochrnutý muž tak strávil noc na podlaze svého pokoje. Jeho volání o pomoc večer ale zřejmě nebylo slyšet. Ve zdánlivě beznadějné situaci se ale nevzdal a rozhodl se, že si pomoc přivolá telefonicky.

Jindy zdánlivě nepatrná vzdálenost několika desítek centimetrů k telefonu ale přece jen představovala problém. Muž neztratil vládu nad svým tělem úplně a tak se doslova po centimetrech začal v noci plazit k přístoji.

Celonoční boj

Jeho snažení trvalo celou noc, ale výsledek se dostavil. Nakonec se mu podařilo na telefon dosáhnout a vytočit tísňovou linku 156 a dovolal se na dispečink pardubické městské policie.

„Službu konající dispečer telefonát pečlivě vyslechl. Hovory na linku 156 totiž z Lázní Bohdanče přijímá ústředna pardubických strážníků, která nám potom události předává a tak se stalo i v tomto případě. Pardubický operační důstojník ihned na vzniklou situaci upozornil naše strážníky, kteří okamžitě vyrazili do lázní situaci prověřit,“ potvrdil vrchní strážník bohdnanečské městské policie Pavel Řehoř.

Strážníci tak na recepci v lázních vysvětlili co se stalo a vybaveni klíči od příslušného pokoje skutečně muže, který volal o pomoc, nalezli.

Na místo byl vzápětí přivolán lázeňský lékař, který se o pacienta postaral a zařídil jeho následný transport k vyšetření.

Za jeho zvláštním ochrnutím mohla podle zdravotníků být například drobná cévní mozková příhoda nebo komplikace spojená s umělou kloubní náhradou.