„Měl utkvělou představu, že jej někdo sleduje. Jako první krok jej ale strážníci museli přesvědčit, aby slezl z koruny stromu, kam se ve svém bludu vyšplhal,“ informoval mluvčí strážníků Jiří Sejkora. Když se strážníkům povedlo muže přesvědčit, že mu žádné nebezpečí nehrozí, převezli ho do nemocnice.

„Tam hned na první pohled odhalil agenta MI6 Jamese Bonda, který se zde ukrýval v přestrojení za službu konajícího lékaře,“ dodal Sejkora.

Agresor zničil auto, kolo a mlátil i svou přítelkyni  

Městská policie Pardubice se o víkendu zabývala dvěma útoky, v nichž figurovala stejná dvojice. V sobotu navečer se jednatřicetiletý muž se svou pětadvacetiletou přítelkyní chystal na výlet autem, když ale došlo k hádce z žárlivosti. Muž praštil dveřmi od auta tak silně, až se vysypalo sklo. „Vzápětí začal do auta bušit železnou tyčí a jednu ránu uštědřil i ženě. Ta chtěla odjet z garáže na kole, ale nemohla, protože muž jí prořezal pneumatiky a kolo zahodil,“ řekl Sejkora.

Pomoc si žena zavolala z obchodu, do něhož před agresorem utekla. Stejný pár měl problém i druhý den u jezírka Bajkal. „Muž povalil ženu na zem a vytrhl jí z ruky kabelku. Vzápětí odjel z místa na kole, ale po chvíli se vrátil. Žena proto ukrytá za domem počkala na příjezd policejních hlídek a záchranné služby,“ doplnil mluvčí.