Hromadná nehoda na dálnici D11 se stala ve středu krátce po půl desáté dopoledne. Tři osobní automobily a dodávka se srazily poté, co zřejmě jeden z vozů začal přibrzďovat, jelikož v odstavném pruhu řidič spatřil automobil, z něhož se kouřilo. Dýmová clona se následně postarala o to, že do brzdícího vozu narazily tři další.

V havarovaných autech byli jen řidiči. Těžce zraněný šofér jel v automobilu značky BMW a po nehodě v něm zůstal zaklíněný. Na pomoc tak museli být přivoláni hasiči Královéhradeckého kraje. „Ti muže z vozidla vyprostili. Vrtulník, který byl přivolán, následně řidiče transportoval do Fakultní nemocnice v Hradci Králové,“ uvedla krajská policejní mluvčí Iva Kormošová. Další dva zranění muži z jiného BMW a dodávky Iveco byli převezeni sanitkou do špitálu na pozorování.

„Jednotky na místě zabezpečily všechna vozidla proti požáru, odpojily autobaterie a pomáhaly s odstraněním následků,“ poznamenal Ondřej Sezima z Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.

Automobil, který původně zastavil u krajnice z důvodu poruchy a začal hořet, se nakonec do nehody vůbec nepřipletl.

Dálnice byla po nehodě až do 12 hodin mezi 76. a 68. kilometrem ve směru z Hradce Králové na Prahu uzavřená. Policisté odkláněli dopravu přes Dobřenice, Rohovládovou Bělou a Chlumec nad Cidlinou, kde se řidiči mohli opět napojit na dálnici. Příčiny jsou nadále v šetření.