Na místo dorazili dvě jednotky hasičů. „Jako první na místo dorazili profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem, kteří ve speciálních suchých oblecích a na jistících lanech prohledávali prostor pod jezem. Prohledávání jim stěžovala vysoká hladina vody a také silný proud. Na místo byli povoláni také dva hasiči – potápěči z centrální požární stanice Hradec Králové s potřebným vybavením. Povodí Labe mezitím snížilo průtok vody, aby se snížila hladina řeky. Potápěči společně s hasiči ze Dvora Králové nad Labem pokračovali v prohledá

vání vody pod jezem na jistících lanech a zároveň procházeli řeku podél břehu. Zhruba po hodině a půl hasiči našli u břehu pod vodou asi 700 metrů od jezu tělo chlapce, ročník 1993,“ uvdla tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

Chlapce hasiči vytáhli na břeh a ihned zahájili resuscitaci. V oživování pokračovala další půl hodinu i přivolaná záchranná služba. „Chlapce se už, bohužel, nepodařilo oživit. Na místo byl přivolán také psycholog Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, který poskytl nezbytnou pomoc matce utonulého chlapce,“ doplnila Žahourková. Na Trutnovsku je to ve dvou dnech už druhý utonulý. Ve čtvrtek našli v lomu U Libče potapěči muže, který se sem šel koupat.