Čtvrteční tragická nehoda v Holicích jen potvrdila katastrofální dopravní situaci v tomto městě. Asi o půl dvanácté na náměstí T.G. Masaryka rozdrtil kamion ženu přímo na přechodu pro chodce.

„Po příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že žena zůstala pod zadními koly nákladního vozidla a její zranění nebyla slučitelná se životem,“ konstatovala Vendula Horáková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Deníku se podařilo získat výpověď jednoho z očitých svědků události: „Řidič na náměstí přijížděl od obecního úřadu. Zastavil před přechodem a pouštěl zprava dvojici cyklistů, kteří vedli kola. Ti před jeho kamionem přešli a řidič se začal rozjíždět. V ten moment však před kamion z levé strany vstoupila žena. Řidič ujel asi deset metrů, než si všiml, že ji zachytil. V té chvíli už ale ženu přejel a ta zůstala zachycená až pod zadními koly. Byl to otřesný pohled, úplně ji to rozmačkalo,“ uvedl svědek události.

Usmrcená jedenapadesátiletá žena pochází z Hradce Králové, v Holicích byla podle našich informací na návštěvě u své matky. Důvod jejího náhlého vstoupení pod rozjíždějící se kamion zatím nebyl zcela objasněn. Dechová zkouška u řidiče vyšla negativně. Na místě mu byl zabaven řidičský průkaz a zahájeno šetření.Co si myslíte o bezpečnosti holických přechodů? Může se podobná tragédie opakovat?