Na silnici 3051 mezi obcemi Nová Ves v okrese Rychnov nad Kněžnou a Vysokým Chvojnem na Pardubicku došlo v úterý ráno ke dvěma dopravním nehodám. Silnice byla neprůjezdná v délce cca pěti kilometrů. Podle informací od hasičů tam řidič s vozem skončil v příkopu a na střeše. V havarovaném autě cestovali tři lidé, jednu lehce zraněnou osobu převezli zdravotníci do nemocnice.

V Semíně na Přeloučsku narazilo osobní auto do stromu. Při ohlašování této nehody došlo k dalšímu nárazu jiného vozu do stromu. V Dřítči řidička nezvládla jízdu na zledovatělé vozovce, skončila v příkopu a poté zpět na vozovce. Automobil částečně blokoval silnici. Přivolaní hasiči řidičce vyměnili proražené kolo.

Dvě lehká zranění, to je bilance další kolize osobního automobilu, který skončil ve Stojicích na Pardubicku mimo vozovku a na střeše. 

 Nehoda v Roztání na Svitavsku.Nehoda v Rozstání na Svitavsku.Zdroj: HZS Pardubického kraje

V Rozstání na Svitavsku se ocitlo mimo silnici hned několik vozidel. „Jednalo se o komunikaci, která se v zimě neudržuje. Po příjezdu jednotky hasičů na místo byla skutečně silnice silně zledovatělá. Hasiči vybaveni nesmeky a sorbentem se postupně pokusili vyprostit vozidla z příkopu," popsala situaci na místě tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková. 

Policie. Ilustrační foto.
Proč zemřeli muži v garáži? Policisté už znají výsledky pitvy

V Bystrém museli hasiči kvůli nesjízdné vozovce dojít k havarovanému vozu pěšky. Hasiči zařídili posyp a automobil vyprostili z příkopu. Vůz skončil přední částí ve vodě. Auto bylo zajištěno proti úniku provozních kapalin. „Spolupráci se Správou a údržbou silnic jsme si kvůli ledovce vyžádali i na silnici ve Vojtěchově na Hlinecku, kde došlo ke střetu osobního vozu a dodávky. Jednalo se o čelní střet. Na místě byla jedna osoba zraněna," uvedla tisková mluvčí hasičů Vendula Horáková. V Linharticích došlo k převrácení nákladního automobilu, který skončil svou jízdu v poli. V Ostrově na Ústeckoorlicku hasiči pomáhali kamionu, který na zledovatělém povrchu nemohl pokračovat v cestě a blokoval silnici.

„Operátoři tísňových linek na operačním a informačním středisku hasičů stále přebírají volání k novým událostem," popsala úterní ráno mluvčí hasičů Vendula Horáková. „Nemějte těžkou nohu na plynu," požádala řidiče. 

Mohlo by vás zajímat: Změny při vjezdu na Pernštýnské náměstí v Pardubicích. Ruší se povolenky

Zdroj: Michal Žampach