Ve středu ráno došlo k nehodě dvou osobních automobilů na křižovatce v Ostřešanech na Pardubicku. „Při nehodě došlo ke zranění ženy a dítěte. Jsou v péči zdravotníků," informovala po deváté hodině ranní tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

„V prostoru křižovatky se střetlo vozidlo značky Mercedes jedoucí po vedlejší silnici od Nemošic s Dácií jedoucí od Tuněchod po hlavní silnici," popsala nehodu tisková mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská. V Mercedesu cestoval 78letý řidič s 31letou spolujezdkyní. „V Dacii, která skončila na střeše, jela řidička, ročník narození 1993, s miminkem, ročník narození 2023, které zdravotnická záchranná služba převezla do nemocnice k ošetření," dodala Markéta Janovská. Dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu byly u obou řidičů negativní.

Problémová křižovatka v Ostřešanech, místo častých nehod. Fotogalerie vznikla v roce 2021, ale na křižovatce se od té doby nic nezměnilo.
Nebezpečná křižovatka v Ostřešanech, kde došlo k tragédii, je stále bez semaforů

Na křižovatce v Ostřešanech u Pardubic se staly již desítky dopravních nehod. Křižovatkou často projíždějí řidiči, kteří míří z Chrudimi směrem na Pardubice a opačně. Vede tudy velmi vytížená alternativní trasa mezi oběma městy. Přestože je na místě svislé i vodorovné značení, k nehodám dál dochází.

Mohlo by vás zajímat: Ve Starém Máteřově hořel rodinný dům, dva lidé jsou zranění, škoda osm milionů

Zdroj: HZS PK