K nehodě došlo prvního dubna na křižovatce u čerpací stanice za Albertem. Motocyklista Jiří Chmelař se střetl s osobním vozem Škoda Octavia, za jehož volantem seděla devětačtyřicetiletá Danuše Ledvinková. Ta vyjížděla od obchodního domu, motocyklista jel z centra a odbočoval vlevo na Hradec Králové. Následky byly tragické – podle lékařské zprávy utrpěl řidič motocyklu poranění hlavy a další těžká vnitřní zranění, neslučitelná se životem, kterým také na místě podlehl.

Rychle a zběsile

Podle svědeckých výpovědí nehodě předcházela hazardní jízda motocyklisty. Ten už na světelné křižovatce před nádražím předjížděl jednu ze svědkyň ve vysoké rychlosti odbočovacím pruhem a další posádka auta popsala jeho podobný manévr také o pár chvi později.

„Znalecký posudek konstatoval, že motocykl jel v osudnou chvíli rychlostí kolem šedesáti kilometrů v hodině, tedy rychlostí vyšší, než je v daném místě povolená a zřejmě se asi ani plně nevěnoval řízení,“ řekl našemu Deníku soudce pardubického okresního soudu.

Pomalu a nepozorně

Větší podíl na nehodě ale podle soudu nese řidička osobního vozidla, která si při odbočování měla přijíždějícího motocyklu všimnout a na situaci mohla podle soudního znalce reagovat rychleji.

Soud jí za to uložil podmíněný trest v trvání jednadvaceti měsíců. Dále pak náhradu škody a rovněž čtyřletý zákaz řízení.