Rychlý policejní zásah ve středu před čtvrtou hodinou ráno vynesl policii zadrženého pachatele, ale stál ji také zničené auto. Jedno z policejních vozidel cestou k zásahu bouralo, nikdo naštěstí nebyl zraněn.

K nehodě došlo na křižovatce ulic Teplého a Češkova v ranních hodinách. Policejní octavie vyjíždějící z vedlejší ulice s rozsvíceným majákem se střetla s bokem osobního vozidla Škoda Felicia. Při střetu neutrpěl řidič osobního vozidla ani policisté žádná zranění. Řidič felicie byl pro jistotu převezen do nemocnice pouze k preventivní prohlídce. Jediným následkem jsou tedy škody na obou vozidlech.

Nikdo nebyl zraněn

„Policisté byli na cestě k případu a sice k nahlášenému vloupání do vozidla. Na místo mířily dvě policejní hlídky,“ potvrdila mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Podle našich informací policisté z oddělení hlídkové služby jeli se zapnutým majákem, nikoliv ale s výstražnou houkačkou. „Pachatel byl totiž stále na místě a nechtěli jsme jej sirénou vyplašit,“ uvedl jeden z pardubických policistů. V křižovatce ale světelný signál nestačil.
„Ano, policisté z taktických důvodů nepoužili zvukové výstražné zařízení, aby na svůj příjezd pachatele neupozornili,“ uvedla Maturová.
Zloděj, na kterého byl vypsán zatykač, ale i přes smůlu pronásledovatelů spravedlnosti neujde. Druhé policejní hlídce se jej totiž podařilo zadržet na místě.

„Čtyřiatřicetiletý muž nebyl policistům neznámý,“ uvedla Maturová. Policie po něm již nějakou dobu pátrala pro jinou majetkovou trestnou činnosti a pachatel z Hradecka zřejmě tuto noc loupil.

„Přijela jsem z práce a asi za tři čtvrtě hodiny mě vzbudila ta bouračka. Ráno mě pak probudila policie s tím, že moje auto bylo vykradené a že se s ním nejspíš pachatel pokoušel i odjet poté, co vylomil střešní okénko. Asi jak utíkal, tak uvnitř taky zapomněl nějaké věci. Našla jsem uvnitř univerzální klíč na otevírání vozidel a nějakou cizí kreditní kartu,“ řekla Deníku okradená Kateřina Levínská.