Osobní auto Ford Focus řízené čtyřiadvacetiletým mužem z Rychnovska dostalo na mokré silnici ze žulových kostek smyk a vjelo do protisměru na chodník, kde šly dívky do školy. Zatímco sedmileté děvče utrpělo lehčí zranění, pro její o rok starší těžce zraněnou kamarádku musel přiletět z Hradce Králové vrtulník. Obě byly převezeny do hradecké fakultní nemocnice.

Mladší z děvčat bez vážnějších problémů skončila na dětské chirurgii na pozorování, osmileté děvče si v nemocnici zřejmě nějaký čas poleží. „Byla na CT vyšetření a s vážným poraněním v oblasti pánve a žeber byla následně převezena na operační sál,“ řekl náměstek ředitele fakultní nemocnice Zdeněk Tušl.

Podle hradecké policejní mluvčí Anny Pešavové došlo k havárii tak, že řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. Požití alkoholu před jízdou u řidiče vyloučila dechová zkouška. Při havárii auto poškodilo oplocení přilehlé nemovitosti. „Předběžná škoda je odhadnuta na 25 tisíc korun,“ uvedla Anna Pešavová.