První případ se odehrál v Přelouči. Hlídka městské policie sledovala černou octavii, která pomalu projížděla benzínovou pumpou. Když se jí strážníci pokusili „stopnout“, dělal šofér, že nevidí. Zastavil až o pár ulic dál. Dechová zkouška ukázala 2,6 promile alkoholu. Navíc řidič nebyl strážníkům neznámý.
„Jedná se o notorického přestupce, o kterém víme, že má soudem vyslovený zákaz řízení. Proto jsme jej na místě předali k vyřešení hlídce státní policie,“ uvedl pro náš Deník velitel přeloučských strážníků Petr Veselý.

„V poslední době se bohužel s podobnými případy setkáváme stále častěji. Vždy se nám však daří podnapilé řidiče zadržet bez dalšího ohrožení silničního provozu,“ dodal Petr Veselý.

Může vězeň zavinit dopravní nehodu? Může..

K dalšímu řidiči bez dokladů se ještě vrátíme do Sezemic. O nehodě jsme vás informovali již v pondělí. Policejní vyšetřování však přineslo šokující zjištění.

„Nejen, že řidič motocyklu řídil i přes zákaz řízení vyslovený Okresním soudem v Pardubicích až do roku 2012, ale ani jeho motocykl nebyl řádně registrovaný. Řidič–neřidič při nehodě zranil nejen sebe, ale i svého 20letého spolujezdce. Oba byli s těžkými zraněními převezeni do nemocnice, kde se podrobili operacím. Řidiče motocyklu si do nemocnice přijela ,převzít’ Vězeňská služba, protože byl pouze na vycházce z výkonu trestu odnětí svobody,“ uvedla Markéta Janovská, tisková mluvčí pardubické policie.