Mladý muž se rozhodl skončit svůj život přímo před služebnou městské policie v Přelouči. Natáčely ho kamery.

V nočních hodinách ze soboty na neděli se na obrazovce přeloučského kamerového systému „zjevil“ muž v kapuci. Stál a nezvykle se kymácel. „Strážník, který v tu dobu systém obsluhoval, na mladíka zaostřil a zjistil, že se pod ním tvoří kaluž krve. Okamžitě vyběhl poskytnout mu první pomoc,“ popsal událost velitel Městské policie Přelouč Petr Veselý. Na místo byla přivolána také záchranka.

PROHLÉDNĚTE SI FOTOGALERII. UKAZUJE POKUS O SEBEVRAŽDU A ZÁCHRANU MLADÍKA VTEŘINU ZA VTEŘINOU


Ještě než strážník doběhl k poškozenému, ten se již odporoučel k zemi. Silné krvácení měly na svědomí podřezané žíly na pravé ruce.

„Nepříjemné je, že jsme nevěděli, jestli si mladík zranění způsobil sám a jestli nemá ještě jiné zranění, které mu mohla způsobit třetí osoba a zda poblíž není možný pachatel. Nevěděli jsme také, jestli u sebe poškozený nemá nůž nebo jiný ostrý předmět a nechce ho použít proti strážníkům,“ řekl Petr Veselý. Nakonec byla u mladíka nalezena žiletka.

Krvácení se podařilo zastavit a zraněného muže odvezla sanita do nemocnice.

Jak bylo později zjištěno, nebylo to mladíkovo první setkání s muži zákona. V poslední době byl celkem čtyřikrát zadržen při jízdě motorovým vozidlem, ačkoliv nevlastnil řidičský průkaz. V jednom z případů silně opilý dvakrát havaroval, když hlídce ujížděl.

Případ teď vyšetřuje státní policie.