Zničená terasa rodinného domu, havarované auto a opilý řidič na útěku. Tak vypadala situace, ke které vyjížděli záchranáři v sobotu odpoledne do Šípkovy ulice 
v Lázních Bohdaneč.

Osobní vůz, který zde narazil a částečně zdemoloval terasu rodinného domu, patřil zastupiteli města Janu Vanáčovi. Ten na příjezd policie nečekal, ale z místa nehody utekl. Zpět jej dopravila až policejní hlídka.

Politika policisté museli 
k dechové zkoušce opakovaně vyzývat. Zvládl ji teprve na třetí pokus.Kontrolní přístroj ukázal stěží uvěřitelnou hodnotu: 3,35 promile alkoholu v dechu. Cestou do sanitky a od vozu, kde si Jan Vanáč bral osobní věci, jej policisté i zdravotníci pro jeho potácení museli několikrát usměrnit. To ostatně zachycuje i naše video. Od nehody pak byl silně opilý zastupitel převezen na záchytnou stanici.

Vůz „řízený" Janem Vanáčem při odbočování vyjel nejprve do protisměru, poté přes přechod pro chodce, odkud pokračoval na chodník. Následně prorazil plot městského dětského hřiště, přejel přes něj, protrhl další plot a zastavil se až nárazem o terasu domu, kterou z části zdemoloval.

„Že přitom nikoho netrefil, je veliká náhoda," komentovali nehodu četní kolemjdoucí.

Bouračka ve městě připoutala velkou pozornost místních obyvatel. Na místo dorazili i někteří kolegové zastupitelé. „O problémech pana Vanáče s alkoholem se tu asi všeobecně ví. Zastupitelstvo to zřejmě bude řešit. Buď v prosinci či možná i na mimořádném zastupitelstvu. Osobně si myslím, že k tomu není potřeba žádný komentář," konstatovala na místě zastupitelka Tereza Novotná.