"Muž zemřel včera večer na popáleninový šok. Chvíli to vypadalo nadějně a zdálo se, že by to mohl zvládnout. Bohužel se tak nestalo," informovala mluvčí FN Královské Vinohrady Tereza Romanová a dodala, že stav dalších dvou pacientů, kteří sem byli po explozi převezeni, zůstává nezměněn: "Je stále vážný a muži leží na Jednotce intenzivní péče."

Ke smrti jednoho ze svých zaměstnanců se vyjádřila i pardubická chemička: "Bohužel tuto smutnou zprávu mohu potvrdit. Včera ve večerních hodinách zemřel ve vinohradské nemocnici jeden z našich zaměstnanců, který byl požárem zraněn. Stav dalších tří lidí bedlivě sledujeme. Jejich zranění jsou vážná až kritická," uvedl tiskový mluvčí Explosie Martin Vencl a dodal, že vedení podniku je se všemi rodinami postižených mužů v kontaktu a je připraveno s jakoukoliv pomocí. "Dnes ráno volal náš předseda představenstva rodině zemřelého a nabídl jí pomoc. A to nejenom finanční. V kontaktu jsme i s ostatními rodinami zasaženými touto smutnou událostí," dodal Martin Vencl.

Při požáru v Explosii se zranili čtyři lidé. Na místo letěly dva záchranářské vrtulníky.
FOTO: V chemičce Explosia hořelo, čtyři lidé jsou zranění

K explozi došlo v pátek krátce po sedmé hodině ráno v jednom objektu, kde se suší střelný prach. Po výbuchu byli tři muži převezeni do vinohradské nemocnice a jeden do nemocnice v Hradci Králové. Odtud pak putoval do Brna. "Muže jsme přijali ve vážném, ale stabilizovaném stavu. Byl napojen na plicní ventilaci a ještě v pátek večer byl převezen na poláleninové centrum v Brně," uvedl náměstek hradecké fakultní nemocnice Zdeněk Tušl.

Po výbuchu je provoz, v němž exploze nastala, zcela zničen. Kvůli vážné nehodě přijel na místo i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, který informoval, že k objasnění příčin tragédie jsou sestaveny čtyři komise. "Jedna je pod kontrolou vedení společnosti, další komisi vede Báňský úřad. Další komise souvisí s vyšetřováním policie a hasičů. Výsledky budeme mít během několika dnů a budeme z nich vyvozovat konkrétní závěry,“ řekl v pátek ministr Karel Havlíček. V době výbuchu bylo v areálu 500 zaměstnanců.

Narazil s autem do stromu.
Šofér narazil s autem do stromu. Byl opilý