„K požáru domu do Valů u Přelouče vyjížděly v neděli v 3.24 hodin čtyři jednotky hasičů. Hořelo uvnitř místnosti, kde byla kamna. Jedna osoba se pohybovala uvnitř a utrpěla popáleniny. Zraněná osoba byla ihned transportována na popáleninové centrum do Prahy,“ uvedla mluvčí krajských profesionálních záchranářů Vendula Horáková. Hasiči požár dostali pod kontrolu po pár minutách, jeho příčiny požáru jsou v šetření.

Ilustrační foto
Při požáru domku se popálil člověk

Hasiči si ani nestačili vydechnout, a v devět ráno mířili k dalšímu požáru, tentokrát do Hrobic u Pardubic, kde vzplál sklad.

„Na operační středisko HZS Pardubického kraje byl požár skladu v Hrobicích ohlášen v neděli v 8.55 hodin. O minutu později na místo již směřovalo pět jednotek požární ochrany. Průzkumná skupina hasičů zjistila ohnisko uvnitř velmi zakouřeného objektu a nasazen byl potřebný počet proudů vody k likvidaci požáru. Nasazena byla přetlaková ventilace k odvětrání objektu. Odpojen byl přívod elektrického proudu,“ uvedla Horáková.

Na Krajské operační a informační středisko HZS Pardubického kraje byl v neděli v 8.55 hodin oznámen požár ve skladu v Hrobicích.
FOTO: V Hrobicích hořel sklad, příčinu zjistí vyšetřovatel

Ani v tomto případě ještě nejsou známy příčiny vzniku požáru ani předběžná škoda na objektu.