Požárů bylo na Pardubicku celkem šest. „V Pardubicích hořel odpadkový koš na autobusové zastávce. K dalšímu požáru vyjížděli hasiči v Moravské Třebové, kde začalo hořet jídlo na elektrickém sporáku. Hasiči museli evakuovat čtyři děti a tři dospělé osoby z okolních bytů. Po demontáži bezpečnostních dveří se z bytu, kde byl požár, podařilo zachránit ještě psa," popsal mluvčí krajských hasičů Miroslav Polák. Na místo události přijely jednotky z Moravské Třebové, Dlouhé Loučky a Starého Města. Po uhašení požáru byl dům odvětrán a vchodové dveře byly namontovány zpět. „Majitelka bytu utrpěla poranění a byla odvezena do nemocnice k dalšímu ošetření, ačkoliv se v době příjezdu jednotek v bytě nenacházela," doplnil mluvčí. Výše škod zatím nebyla vyčíslena.

K požáru semaforu v obci Libchavy vyjela jednotka z Ústí nad Orlicí. Došlo ke vznícení akumulátoru v mobilním semaforu. Požár byl uhašený za pomoci hasicího přístroje a po příjezdu zástupce firmy vlastnící zařízení se jednotka vrátila na základnu. Škoda byla předběžně stanovena na deset tisíc korun.

Požár osobního automobilu v obci Gruna řešila jednotka z Moravské Třebové. „Požár se podařilo uhasit před příjezdem jednotky za pomoci přenosného hasicího přístroje. Místo požáru ochladili hasiči vysokotlakým proudem. Škoda na vozidle nebyla stanovena," informoval Miroslav Polák.

Požár u obce Semanín zaměstnal hasiče SŽ Česká Třebová, Svitavy a Opatov, kteří vyjeli k požáru kabelů. Na místě události se nacházela dvě ohniště bez přítomnosti osob. Jednalo se o požár beze škody.

Poslední požár v noci byl ohlášený v Pardubicích. Na místo vyjel vyšetřovatel příčin požáru. Oznamovatelka požár uhasila – jednalo se o vznícení powerbanky, kterou po uhašení ponořili do vany s vodou.

Kromě požárů řešily jednotky i dopravní nehody osobních vozidel, které se udály ve Vysokém Mýtě, Dašicích, Chrasti, Pardubicích, Poličce a Hrochově Týnci. Naštěstí pouze v jednom případě došlo ke zranění, po ošetření Zdravotnickou záchrannou službou byl zraněný ponechán na místě. Ostatně na fotografiích přímo od hasičů se můžete podívat, jak dopadla vozidla po nehodách. V ostatních případech se jednalo o technickou pomoc a úklid vozovky po úniku oleje z vozidla.