Pardubická policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po neznámém muži. Tomu se totiž podařilo vyrobit kuriózní dopravní nehodu. Střet vlaku s jízdním kolem.

K události došlo 4. října dvacet minut před půlnocí. Neznámý muž v té chvíli přecházel hlavní železniční koridor na Prahu v prostoru pod nadjezdem u chemičky Paramo. V tom samém místě sice existuje nadjezd, kde se dá trať překonat zcela bezpečně a legálně, ale nač se tím zatěžovat.

Dotyčný navzdory tomu, že vlak, který svítí a kolem půlnoci už jeho rámus lze těžko nepostřehnout, soupravu zpozoroval až na poslední chvíli. "Před blížícím se vlakem stihl na poslední chvíli z kolejí uskočit, ale kolo, které nesl při tom, musel zahodit. Kolo bylo nárazem odhozeno lokomotivou přibližně osmdesát metrů od kolejí. Šlo o pánské horské kolo značky Author stříbrné barvy. Pokud kolo dle přiložené fotografie poznáváte, nebo se vám někdo svěřil s tímto příběhem, obraťte se s informacemi, které by nám mohly pomoci ke zjištění jeho majitele, na linku 158," vyzývá mluvčí pardubické policie Andrea Muzikantová.