Základna záchranné služby v Přelouči si může na čas škrtnout polovinu vozového parku. V pardubické nemocnici jejich sanitkui s posádkou a pacientem naboural nepozorný řidič. Vše se naštěstí obešlo bez zranění.

„Stalo se to už v areálu nemocnice. Posádka z Přelouče ve složení řidič a zdravotník vezla na interní oddělení pacientku s alergickou reakcí. Nešlo o stav, kdy by pacientka byla ohrožena na životě," uvedla mluvčí pardubické záchranky Helena Škuligová.
Nehodu podle všeho zavinil třiatřicetiletý řidič osobního vozidla. „Nehoda na místě byla hlídkou dopravní policie vyřešena blokově s tím, že řidič osobního vozidla v křižovatce nedal přednost sanitnímu vozu. Souhrnná škoda byla stanovena na 210 000 korun," sdělila policejní mluvčí Eva Maturová.

Přeloučská záchranka měla při nehodě trochu štěstí v neštěstí. Nabourané vozidlo bylo pouze záložní. „Hlavní vozidlo bylo na servisní kontrole. I tak ale stanice Přelouč přišla o jedinou záložní sanitu a  v případě nouze budeme muset situaci vykrývat jiným vozidlem z Pardubic," uzavřela Helena Škuligová.