Krátce před jednou hodinou odpoledne se v Srchu od Hrádku směrem na Staré Hradiště blíží k autobusové točně osobní auto. Ve vysoké rychlosti však z nepochopitelných důvodů prudce uhýbá do leva na autobusovou točnu. Už když míjí značku označující jednosměrnou komunikaci je jasné, že tohle nedopadne dobře. V cestě stojí sloup veřejného osvětlení, do kterého se vůz trefí přesně prostředkem. Prudký náraz okamžitě spouští airbagy.

Trojici zraněných pasažérů okamžitě převážejí do pardubické nemocnice sanitky a začíná vyšetřování. V jeho průběhu vyjde najevo hned několik podivností. Nabouraný vůz má na předním skle ještě cenovku z autobazaru.

"Jednalo se o naši zákaznici, která byla na zkušební jízdě," potvrzuje na místě majitel nedalekého autobazaru. Žena, která pochází z Ukrajiny však nepatřila mezi zdatné řidiče, brzdná dráha také není příliš dlouhá. Bezpečnostní pásy a airbagy naštěstí posádku uchránili vážnějších zranění. Jedinou obětí nehody se tak stal sloup veřejného osvětlení, který po nárazu skončil na zemi.

"Předběžnou škodu odhadujeme na sto tisíc na samotném vozidle a asi dvacet tisíc na lampě," potvrdil jeden z přítomných policistů.