Při nehodě byli tři lidé zraněni těžce a tři lehce, řekl operační důstojník královéhradecké policie. Záchranáři uvedli, že ošetřili pět lidí.

„Nehoda se stala na rovném úseku silnice nedaleko motorestu Koliba, její příčinu vyšetřujeme,“ řekl policista. Nehoda se stala krátce před 11:00, silnice je kvůli střetu automobilů uzavřená.

Mluvčí hradeckých záchranářů Anna Krempová řekla, že záchranáři po nehodě ošetřili celkem pět lidí. „Dva lidé utrpěli těžká zranění, jedna žena středně těžké poranění a dvě děti byly při nehodě zraněné lehce,“ řekla mluvčí s tím, že všechny zraněné převezli záchranáři do hradecké fakultní nemocnice.

(čtk)

TISKOVÁ ZPRÁVA HASIČŮ:

K vážné dopravní nehodě došlo dnes 17. března 2012 dopoledne na silnici č. 35 mezi Hradcem Králové a Býští. V lesním úseku u Koliby se srazila dvě osobní vozidla. Na místo vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové, dobrovolní hasiči z hradecké městské části Plácky (stáž u HZS) a profesionální hasiči z Pardubického kraje ze stanice Holice.

Po srážce skončilo jedno vozidlo v příkopu, druhé zůstalo na silnici. Hasiči museli z obou havarovaných vozidel vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení těžce zraněné osoby. Následně asistovali záchranné službě při zajištění a stabilizaci těžce zraněných pasažérů. Celkem bylo zraněno a převezeno do nemocnice v Hradci Králové šest zraněných osob, včetně dvou dětí. Hasiči zajistili obě vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin.

Po vyšetření a zadokumentování události Policií ČR odstranili vozidlo z komunikace a provedli úklid vozovky. Silnice byla v místě nehody uzavřena na více jak dvě hodiny. Příčiny nehody šetří Policie ČR.