Minimálně pětadvacetitisícová pokuta hrozí mladíkovi, který v opilosti poničil služební vozidlo holických policistů.

Prvopočátek všeho byl na holické diskotéce zvané Brusel. „Došlo zde ke rvačce, kterou museli přijet řešit policisté. Zhruba dvacetiletý kluk, který s největší pravděpodobností rvačku vyvolal, však na policii nečekal a z místa utekl. Respektive ujel na kole,“ potvrdil Deníku jeden z pardubických policistů.

Policejní hlídka se tedy vydala v jeho stopách. „Zahlédli kluka na kole, jak jede směrem na Ředice. Pokoušeli se ho zastavit, ale on na žádné jejich výzvy nereagoval a ujížděl dál,“ dodal policista.

Když ho policisté předjeli a zastavili, on je objel a zase ujížděl pryč. „Hlídka ho tedy opět předjela a v dostatečné vzdálenosti před ním zastavila a nechala blikat maják a výstražné stopky k zastavení. Mladík se však na kole řítil rychlostí přímo na auto. Bez jakéhokoliv brždění do auta zezadu narazil! Zadním oknem pak propadl do vozu,“ popsal Pardubickému deníku celou událost policista.

Mladík, navštěvující střední školu, byl s rozbitým obličejem ihned převezen do nemocnice. Následná dechová zkouška mu prokázala skoro dvě promile alkoholu!