U některých dopravních nehod museli dokonce zasahovat i hasiči. „Hned po sedmé hodině ráno vyjížděli hasiči z Prachovic ke kolizi dvou vozidel na silnici ke Kostelci u Heřmanova Městce. Jednalo se o osobní automobil Škoda Forman a Opel Astra.

Obě vozidla skončila mimo vozovku a přibližně dva metry pod silničním úvalem. Hasiči informovali Správu a údržbu silnic Třemošnice o posypání kluzké vozovky. K nehodě osobního a nákladního automobilu pak vyjížděli hasiči ze stanice v Lanškrouně o půl desáté dopoledne na silnici před obec Horní Heřmanice. Hasiči museli z vozidla vyprostit dvě osoby, které byly poté předány do péče zdravotníků.

K nehodě dalších dvou osobních automobilů vyjížděli hasiči krátce před jedenáctou hodinou do Vysokého Mýta. Hasiči zajistili standardně vozidla proti požáru a úniku provozních náplní a do příjezdu policistů řídili provoz na silnici. K dodávce značky Iveco, která skončila svou jízdu na boku, vyjížděli hasiči o půl dvanácté do Sloupnice na Svitavsku. Řidič musel být z vozidla vyproštěn a předán do péče zdravotníků,“ potvrdila neblahé letošní seznámení s prvním sněhem mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje (HZS) Vendula Horáková.