Lokální náledí kolem Opatovic nad Labem v úterý ráno zaměstnalo policisty na celé dopoledne. Kluzká vozovka se totiž zřejmě podepsala na všech nehodách v okolí a těch policie napočítala pět.

"V daném místě se teplota ráno pohybovala kolem šesti stupňů pod nulou. První nehoda nám byla hlášena bez zranění na hlavní spojnici Pardubice - Hradec králové před kruhovým objezdem u opatovické křižovatky. Na nájezdu pak došlo k další nehodě dvou automobilů opět bez zranění. Ve chvíli, kdy jeden z řidičů šel za vozidla umístit výstražný trojúhelník, do stojících aut narazilo další vozidlo," popsala mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Tím rozhodně seznam neskončil. K další nehodě došlo ráno přímo v Opatovicích. Srazila se dvě auta a motocyklista. Zde se nehoda obešla s hmotnou škodou. Další nehoda mezi Vysokou nad Labem a Opatovicemi byla opět dvě vozidla. Řidiče odtamtud s lehkými zraněními odvážela záchranná služba k vyšetření do nemocnice.

"Poslední nehoda je na sjezdu z Opatovic k Hradci Králové, podle informací z místa se tam posráželo šest vozidel, Úsekem proto projíždějte s maximální opatrností.