Lokální náledí kolem Opatovic nad Labem v úterý ráno zaměstnalo policisty na celé dopoledne. Kluzká vozovka se totiž zřejmě podepsala na všech nehodách v okolí a těch policie napočítala pět.

"V daném místě se teplota ráno pohybovala kolem šesti stupňů pod nulou. První nehoda nám byla hlášena bez zranění na hlavní spojnici Pardubice - Hradec králové před kruhovým objezdem u opatovické křižovatky. Na nájezdu pak došlo k další nehodě dvou automobilů opět bez zranění. Ve chvíli, kdy jeden z řidičů šel za vozidla umístit výstražný trojúhelník, do stojících aut narazilo další vozidlo," popsala mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Kolo, které se našlo vedle mrtvého 35letého muže.
Cyklista ve Starém Hradišti zemřel, policie hledá svědky

Tím rozhodně seznam neskončil. K další nehodě došlo ráno přímo v Opatovicích. Srazila se dvě auta a motocyklista. Zde se nehoda obešla s hmotnou škodou. Další nehoda mezi Vysokou nad Labem a Opatovicemi byla opět dvě vozidla. Řidiče odtamtud s lehkými zraněními odvážela záchranná služba k vyšetření do nemocnice.

"Poslední nehoda je na sjezdu z Opatovic k Hradci Králové, podle informací z místa se tam posráželo šest vozidel, Úsekem proto projíždějte s maximální opatrností.