VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekonstrukce domu na Dukle je majitelce bytu noční můrou

Pardubice - Po opravě terasy domu začalo jedné obyvatelce do jejího bytu permanentně zatékat

18.10.2011
SDÍLEJ:

Rekonstrukce domu na Dukle je majitelce bytu noční můrouFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Rekonstrukce domu v ulici Čs. armády na pardubickém sídlišti Dukla měla být rutinní záležitostí firmy JINGS. Problémy však přišly s opravou terasy, která ke vchodu čp. 2199 patří.

Prý šestnáctkrát!

„Rekonstrukce začala v srpnu letošního roku. Od té doby jsem měla již šestnáctkrát vytopený byt!,” svěřila se nám nešťastná žena, která obývá byt pod zmíněnou terasou. Pro 78letou Evu Jelínkovou se rekonstrukce domu stala noční můrou ihned po prvním srpnovém lijáku, který přišel v době, kdy firma rekonstruovala terasu.

„Začalo mi téct do bytu, a to na mnoha místech. Stropy několika pokojů mám neustále plné mokrých fleků, ze kterých kape voda. Po bytě se pohybuji mezi hrnci, které pod kapající vodou mám,” obrátila se na Deník zoufalá žena, která má kromě omítky zničené i peřiny a povlečení, koberce, dvě televize a další elektroniku.

Ihned po prvním zjištění, že do bytu teče, se žena obrátila na firmu JINGS. „Bavili se se mnou velmi slušně a sami měli zájem situaci vyřešit a problémy odstranit. Asi se o to i snažili, ovšem následně pak vždy, když zapršelo, jsem měla v bytě vodu. Už ani nepočítám, kolikrát to bylo. Myslím tak šestnáctkrát. Firma mi sice nabídla, že to dá všechno do pořádku, ale když už to říkala tolikrát, přestávám jí věřit. Budu po nich chtít peníze, které mi rovněž nabídli,” svěřila se Deníku Eva Jelínková.

Do bytu stále teče

Přestože firma slíbila, že závada by měla být vyřešena a do bytu paní Jelínkové už téct nebude, opak je pravdou. „V neděli se mi na stropě zase objevily dva velké mokré fleky. Navíc ty stropy vůbec neschnou,” zoufá si starší paní, která má tento byt v osobním vlastnictví.
Firma JINGS se zodpovědnosti nezříká a podle jejich vlastních slov dělá vše pro to, aby závadu odstranila.

„Společnost JINGS připouští, že během rekonstrukce podlahy jižní terasy bytového domu Čs. armády 2197-99, kterou realizuje jako hlavní dodavatel, došlo k zatečení do bytu paní Jelínkové, jenž se nachází bezprostředně pod terasou. K zatečení došlo v důsledku protržení pojistného střešního pláště, který zde byl zřízen naší společností před zahájením stavebních prací. K poškození došlo v průběhu extrémního přívalového deště. Snahou společnosti bylo zabezpečit stavbu co možná nejlépe proti dešti, ale bohužel i následná samotná realizace díla se uskutečnila za již zmíněných extrémních podmínek. Z tohoto důvodu není možné s určitostí konstatovat, zda se v následujících případech jedná o další zatečení, nebo o následky toho prvního. Dále musíme sdělit, že z důvodu změny skladby podlah terasy oproti projektové dokumentaci, došlo k nepředpokládanému prodloužení doby realizace terasy a tím i ke zvýšení rizika možného zatečení,” odpověděla firma na náš konkrétní dotaz.

Omluva majitelům

Ke škodní události však podle firmy nedošlo jen v bytě paní Jelínkové, ale i v sousedním, který se rovněž nachází přímo pod terasou. „Majitele obou bytů jsme neprodleně informovali o tom, že společnost je řádně pojištěna. Přestože se domníváme, že celá záležitost nevznikla naším pochybením, ale v důsledku extrémních klimatických podmínek, jsme připraveni, jak jsme již majitele obou dotčených bytů opakovaně informovali, veškeré způsobené škody odstranit, případně je finančně kompenzovat z pojistného plnění. Zároveň bychom se rádi touto cestou majitelům bytů omluvili a ujistili je, že společnost udělá vše pro to, aby celá záležitost byla vyřešena k jejich spokojenosti,” uvedl za firmu JINGS vedoucí výroby Petr Strasser.

Autor: Jan Šafář

18.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Místopředseda volební komise číslo 1006 v Pardubicích porušil volební zákon. Do komise zasedl v tričku propagujícím znak kandidující strany Blok proti islamizaci.
VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO
10

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pohřešovaný Jaroslav Malimánek.

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Z třináctého patra v Chrudimi vyskočil muž

Chrudim - Nešťastné úmrtí šetří v sobotu dopoledne chrudimská policie.

Jdou k volbám poprvé. Důraz kladou na ekologii, digitalizaci a vzdělání

Pardubice - V České republice je až 400 tisíc prvovoličů, kteří mohou výrazně ovlivnit výsledky právě probíhajících voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Čtyři sta tisíc to je pro srovnání čtyřikrát více hlasů, než kolik byl v parlamentních volbách v roce 2013 rozdíl mezi první a druhou stranou.

Rušení ordinací praktických lékařů ve velkém prý nehrozí

Pardubicko – V souvislosti se stávkou praktických lékařů, ke které došlo tento týden, se mluví o úplném skončení některých praxí. Zejména starší lékaři se prý nechtějí zařizovat k vydávání elektronických receptů, které mají být od ledna povinné.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Pardubický kraj - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR skončily. Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti a nyní se budo sčítat odevzdané hlasy. Výsledky mají být známé ještě dnes večer. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení