Policisté vyšetřováním zjistili, že se řidič - nejspíš pohledem do zpětných zrcátek - nepřesvědčil o tom, že všichni cestující vystoupili, a zavřel dveře ve chvíli, kdy mezi nimi stála žena. Ani přes rychlou reakci řidiče a otevření dveří se ženě nepodařilo vystoupit. Noha jí zůstala skřípnutá mezi gumovým těsněním.

„Paní ze sevření vyklouzla, ale dopadla na dolní končetinu tak, že skončila se zlomeninou v nemocnici,“ informovala mluvčí policie Eva Maturová.

Nešťastná událost měla nečekané rozuzlení. Úraz ženě nedovolil několik měsíců běžný způsob života, čímž pád cestující spadl do roviny podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Nehoda se stala v červnu loňského roku. Případem se nyní bude zabývat soud.

Pády cestujících nejsou až tak neobvyklé.

„Od listopadu například hledáme svědky pádu cestující v autobusu v Chrudimi. Ta se neudržela a spadla v okamžiku, kdy na přechod na elektrokoloběžce dle řidiče doslova vlétla malá slečna a řidič prudce zabrzdil,“ připomněla další případ Maturová.

O tomto případu jsme psali zde:

V podobných případech jsou nejdůležitější ostatní cestující, kteří situaci vidí. „Kdy je na vině řidič a kdy cestující, to v případech rozdílných výpovědí naprosto jednoznačné není. Vždy rozhodují vteřiny a ke spravedlivému posouzení 'nehodového' děje přispějí hlavně svědci. Nebuďte lhostejní, nesnažte se dělat, že jste nic neviděli a zůstaňte na místě,“ nabádá mluvčí Policie ČR.