Policisté vyšetřováním zjistili, že se řidič - nejspíš pohledem do zpětných zrcátek - nepřesvědčil o tom, že všichni cestující vystoupili, a zavřel dveře ve chvíli, kdy mezi nimi stála žena. Ani přes rychlou reakci řidiče a otevření dveří se ženě nepodařilo vystoupit. Noha jí zůstala skřípnutá mezi gumovým těsněním.

„Paní ze sevření vyklouzla, ale dopadla na dolní končetinu tak, že skončila se zlomeninou v nemocnici,“ informovala mluvčí policie Eva Maturová.

Žena kopala do řidiče MHD. Místo autobusem tak jela se strážníky na záchytku.
Žena kopala do řidiče MHD. Místo autobusem tak jela se strážníky na záchytku

Nešťastná událost měla nečekané rozuzlení. Úraz ženě nedovolil několik měsíců běžný způsob života, čímž pád cestující spadl do roviny podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Nehoda se stala v červnu loňského roku. Případem se nyní bude zabývat soud.

Pády cestujících nejsou až tak neobvyklé.

„Od listopadu například hledáme svědky pádu cestující v autobusu v Chrudimi. Ta se neudržela a spadla v okamžiku, kdy na přechod na elektrokoloběžce dle řidiče doslova vlétla malá slečna a řidič prudce zabrzdil,“ připomněla další případ Maturová.

O tomto případu jsme psali zde:

Cestující ve voze utrpěla kvůli pádu po prudkém zabrzdění těžké zranění.
Holčičku na koloběžce autobus neporazil, ale cestující utrpěla vážné zranění

V podobných případech jsou nejdůležitější ostatní cestující, kteří situaci vidí. „Kdy je na vině řidič a kdy cestující, to v případech rozdílných výpovědí naprosto jednoznačné není. Vždy rozhodují vteřiny a ke spravedlivému posouzení 'nehodového' děje přispějí hlavně svědci. Nebuďte lhostejní, nesnažte se dělat, že jste nic neviděli a zůstaňte na místě,“ nabádá mluvčí Policie ČR.