„K nehodě došlo na kruhovém objezdu před pardubickým obchodním domem OBI. Řidič automobilu Škoda Felicia Combi měl pravděpodobně bezdůvodně zabrzdit, což nepředvídala řidička fordu jedoucí za ním. Ta už zřejmě neměla možnost střetu zabránit a zezadu do něho narazila. Při střetu nebyl naštěstí nikdo zraněn, ale vznikla hmotná škoda na obou vozidlech,“ potvrdila tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová.
Policistům z oddělení dopravních nehod ale pravděpodobný viník nehody práci zrovna neulehčil. Na policisty se mu zřejmě čekat nechtělo a tak i s nabouraným vozidlem šlápl na plyn a z místa nehody odjel.

Policisté za ním sice podle oznámení svědků, kteří jim i ukázali směr, vyjeli. Unikající vozidlo mělo pokračovat ve směru na Chrudim, kam za ním vyrazili i muži zákona. „Policisté projeli celou trasu až do Chrudimi, kde se spojili s místními kolegy. Také chrudimská hlídka byla s případem seznámena a zároveň požádána o spolupráci, ale vozidlo se už nalézt nepodařilo,“ uvedla Maturová.

Ačkoliv při nehodě nebyl nikdo zraněn a ani hmotná škoda nebyla vysoká, řidič přesto riskoval a rozhodl se zmizet. Je tedy možné, že byl pod vlivem alkoholu.