Že za stávajících podmínek havaruje auto by bylo celkem normální. Havarovat může i sněhový pluh, který cestu pro auta upravuje. Aby ale havaroval sněhový pluh, jehož řidič má v sobě přes tři promile alkoholu, to se policistům na Pardubicku ještě nestalo. Tedy až doteď.

K nehodě došlo před šestnáctou hodinou mezi obcemi Svinčany a Horní Raškovice. "Řidič sněhového pluhu narazil při prohrnování komunikace do zaparkovaného osobního vozidla," uvedla tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policisté jsou v tuto chvíli na místě a nehodu vyšetřují. Řidič pluhu od nehody putoval na záchytnou stanici.

"Devětatřicetiletý řidič z Heřmanova Městce způsobil škodu jen za asi patnáct set korun," doplnila Maturová.

K nehodě s účastí sněhového pluhu došlo v sobotu na Pardubicku ještě v obci Kojice, kde došlo rovněž ke kolizi traktoru s radlicí s osobním autem. Místo už je ale opět průjezdné.

"Situace na silnicích je téměř stejná, jako ráno i minulý den. Sníh přibývá, silnice jsou sjízdné samozřejmě s velkou opatrností. V ulicích, kde projede pluh, zůstává masa sněhu na okraji komunikace, čímž se nám místy zužuje vozovka. Od rána mají naši policisté oznámeny 4 dopravní nehody," uvedla tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová.