Řidičům už ze zimy zřejmě otrnulo. Zatímco první dny na sněhu nedocházelo téměř k žádným nehodám, nyní se situace obrací a počet nehod vzrůstá. Takřka výhradně ve většině případů je na vině nepřízpůsobení jízdy stavu a povaze vozovky.

Přesně taková byla i nehoda, ke které došlo za Lázněmi Bohdančí směrem na Hradec Králové. Řidička osobního vozidla jedoucí směrem na Bohdaneč zde vyletěla ze silnice.

„K nahlášené nehodě bylo nutné přivolat hasiče s jeřábem. Havarované vozidlo totiž skončilo zapíchnuté v potoce,“ uvedl bohdanečský strážník Patrik Trojan.

Štěstí v neštěstí pro řidičku bylo, že zapadla jen do potoka, protože cestou minula několik rybníků. Řidička z celého karambolu vyvázla jen s drobnými ranami v obličeji.

Hasičský jeřáb, který je v posledních dnech ve větší permanenci než za celý rok, se pak postaral o vyproštění vozidla.

„Pravděpodobnou příčinou nehody byla nepřiměřená rychlost. Silnice byla v těchto místech silně zledovatělá. Navíc zatáčka, ve které se to stalo, je dostatečně mírná,“ řekl Patrik Trojan.

Svoji porci smůly si vybrali také záchranáři. Sanitka na Holicku zapadla u krajnice tak, že ji musel na cestu pomoci hasičský jeřáb.
Hasiči rovněž včera kolem druhé hodiny ráno zasahovali i u nehody dvou kamionů u Ostřetína, která zablokovala celou silnici. Jeden z ridičů musel být se zlomeninami z kabiny svého tahače vyproštěn a silnice byla několik hodin neprůjezdná.