Tomu se říká doslova zprasit auto. Řidič osobního vozidla u obce mezi Stojicemi a Bukovinou po 2 hodině měl tu smůlu, že na silnici nenatrefil na jedno, ale hned na osm divokých prasat. Zákony fyziky bohužel udělaly své. Výsledkem je osm mrtvých divočáků a jedno rozsekané auto.

„Na tom úseku silnice se předělává povrch, takže tu skvrnu na obzoru jsem považoval za kus asfaltu a ani jsem nebrdzil a až asi tak čtyřicet metrů přede mnou se celá ta skvrna pohnula a já zjistil, že je to stádo asi sto hlav,“ řekl majitel auta Petr Kysela. Hodil výstražná světla, zašlápl brzdu aby varoval řidiče za sebou, ale pak už následoval jen série nárazů.

„Auto je rozkrojené jako konzerva, na všechny strany otevřené, celá přední část je rozbitá napadrť, kapota je pryč, dveře otevřít také moc nešly. Motor a převodovka jsou v pořádku. Nárazníkové zóny jsou vyřešené výborně a tohle to byla doslova prověrka jako prase,“ dodává řidič.

Z práce už mu jeden pohotový kolega přivezl žertovné tričko s nápisem osm jednou ranou. Samotné řešení nehody zabralo kvůli množství zvěře a hranici dvěma revírům se nehoda řešila čtyři hodiny.

„Policista, který se mnou nehodu řešil mi pověděl, že za pětadvacet let nic podobného ještě neviděl a dosavadní rekord prý bylo takhle pět prasat někde u Kunětic,“ uzavřel Petr Kysela.