K nehodě s vážně zraněným mužem vyjížděli v pondělí po třinácté hodině záchranáři a hasiči na silnici mezi Svítkov a Staré Čívice. U odbočky k areálu Zlaté přilby došlo ke střetu automobilu a cyklisty. Ten skončil na zemi s krvácejícím zraněním hlavy.

"Na místo vyjely dvě posádky záchranné služby. Ty na místě ošetřily muže, který při nehodě utrpěl středně těžká zranění hlav. Po zklidnění a stabilizaci byl následně ve vakuové matraci převezen do Pardubické nemocnice," uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

K dopravní nehodě policie také hledá svědky, kteří by mohli pomoci s objasněním toho, co se vlastně na místě stalo.

Ke středu došlo v pondělí v 15:05 hodin v Pardubicích na křižovatce ulice Pražská s odbočkou vedoucí na obec Srnojedy kolem plochodrážního stadionu.

"Při dopravní nehodě došlo ke střetu osobního vozidla stříbrné barvy a cyklisty. Třiasedmdesátiletý řidič měl jet ze směru od obce Staré Čívice a při odbočování vlevo z hlavní pozemní komunikace se v prostoru křižovatky střetl s cyklistou, který jel ze směru od obce Srnojedy. Policisté žádají případné svědky, kteří by mohli objasnit nehodový děj, ať se obrátí na linku 158 nebo přímo dopravním policistům na čísle 974 566 254," vyzývá mluvčí pardubické policie Andrea Muzikantová. 


Cyklista při nehodě utrpěl středně vážná poranění hlavy.Zdroj: ZZS Pardubického kraje