Srazil chodce na přechodu a místo pomoci se rovnou pokusil ujet od místa činu. Nehoda se stala v sobotu po čtrnácté hodině na Masarykově náměstí v Lázních Bohdaneč.

Řidič osobního vozidla nezvládl včas zastavit před přechodem a srazil na něm právě přecházejícího seniora v doprovodu dvou dětí a mladé ženy. Senior upadl, ale nárazem přišel naštěstí jen o botu, která se mu při pádu vyzula. Zato řidič vozidla, které nehodu zavinilo ztratil rázem slušné vychování a bez snahy poskytnout pomoc či nehodu jakkoliv řešit z místa ujel.

"Svědkem nehody ale byl strážník Městské policie Lázně Bohdaneč v civilu, který ujíždějící vozidlo zahlédl, přispěchal chodci poskytnout první pomoc a zároveň telefonicky kontaktoval kolegu, který v tu chvíli prováděl kontrolní činnost nedaleko od místa střetu," uvedl vrchní strážník Petr Mikulenka.

Řidič tak svého činu vzápětí litoval, hlídka strážníků jej zastavila u Živanic. Poté, co se ke svému jednání přiznal, se řidič vrátil na místo nehody a byl předán hlídce státní policie k vyřešení jeho prohřešků.