Tři sražená osobní auta narovnaná v křižovatce tak, že pro ostatní dopravu uzavřela část ulice Jana Palacha v Pardubicích. To je výsledek bouračky z pondělního rána.

K nehodě došlo podle předběžných informací v důsledku nedání přednosti. Zelený renault jedoucí směrem od Chrudimi odbočoval vlevo do ulice Gorkého. Přitom ale jeho řidička nedala přednost protijedoucí bílé fabii a došlo ke střetu. Renault byl při něm navíc odhozen na modrou fabii, která zastavila v jízdním pruhu za ním. Řidička renaultu při střetu utrpěla zranění v obličeji, se kterým byla převezena k ošetření do pardubické nemocnice. Nikdo další zraněn nebyl.

Nehoda zkomplikovala dopravu řidičům trolejbusových linek. Nepojízdná vozidla totiž úplně ucpala silnici. Strážníci městské policie proto alespoň odkláněli dopravu do přilehlých ulic, trolejbusy ale musely zůstat stát a vyčkat na odstranění vraků ze silnice.

Nehody na Holicku

S další nehodou se potýkali také hasiči na Holicku. "Holičtí profesionální hasiči vyjížděli 6.05 hodin ke kolizi osobního vozidla, které skončilo před obcí Komárov v příkopu. Řidič Škody Felicia byl se zraněním převezen do nemocnice. Hasiči provedli protipožární opatření, zamezili úniku provozních náplní a poté vrátili se na základnu.

Krátce po příjezdu na stanici, v 6.39 hodin, byli ale hasiči operačním důstojníkem vysláni na další nehodu, ke které došlo na silnici I/36 z Holic směrem na Pardubice. Jednalo se o čelní náraz osobního vozidla Škoda Fabia do stromu. Řidič zůstal ve voze zaklíněn a zraněn. Hasiči ihned pomocí vyprošťovacího zařízení odřízli přední i zadní dveře a středový sloupek u vozidla, aby se co nejlépe dostali k poraněnému řidiči. Ihned mu poskytli první předlékařskou pomoc, nasadili krční límec, ošetřili mu otevřenou ránu na hlavě a umístili muže na nosítka. Poté hasiči čekali na příjezd zdravotnické záchranné služby. Dále museli hasiči řídit v místě nehody dopravu až do příjezdu policistů ze skupiny dopravních nehod, kdy jim bylo místo nehody předáno," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.