U dopravní nehody zasahovali v pondělí večer strážníci i záchranná služba v Lázních Bohdanči. Na Šípkově ulici u samoobsluhy došlo ke střetu chodce a osobního automobilu. 

Na místo jako první dorazila hlídka Městské policie Lázně Bohdaneč. "Ačkoliv měl osobní automobil po nárazu poškozené přední sklo a část karoserie, chodec žádná na prnví pohled viditelná zranění neměl. Odnesl to pouze jeho oděv a bota. Tu jsme totiž našli asi patnáct metrů od místa nehody," uvedl strážník Petr Mikulenka. 

I když nehoda nevypadal nijak vážně, chodce si převzala záchranná služba a dopravní nehodu šetří policie. Ta musí zjistit, zda chodec přecházel vozovku po přechodu, nebo si kousek od něj cestu krátil méně bezpečným způsobem.

Zranění i u Horních Ředic

K dopravní nehodě se zraněním došlo také v úterý ráno. Na křižovatce u Holic, na odbočce na Horní Ředice se srazila dvě vozidla. I zde zasahovali záchranáři, hasiči a policisté. 

"Při nehodě utrpěl lehké zranění jeden člověk. Šlo o pohmoždění hrudníku, se kterým byl k preventnímu vyšetření dopraven do Pardubické nemocnice," uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.