Pětapadesátiletá žena spadla z koně a utrpěla smrtelné zranění. K události došlo při tréninkové jízdě, po skončení skokových závodů, které pořádala o víkendu místní stáj na travnatém kolbišti nad obcí Neratov. Tragická událost se stala po čtvrté hodině odpoledne. Na místě zasahoval i vrtulník.

„Podle zjištění policejního vyšetřovatele se žena při tréninkové jízdě na koňském závodišti v Neratově zřejmě neudržela v sedle koně, před přeskočením překážky upadla na zem a kůň na ni šlápl tak nešťastně, že utrpěla zranění neslučitelná se životem. Ke zjištění přesné příčiny smrti byla nařízena pitva," uvedla tisková mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská.

„Jednalo se o účastnici našich závodů, která se s námi domluvila, že po skončení poslední soutěže ještě absolvuje tréninkově několik skoků se svým druhým koněm. Připravovala se s trenérem na opracovišti, kde došlo k nešťastnému pádu. Ihned u ní byla zdravotnice, která ještě ze závodiště neodjela, a zahájila resuscitaci. Bohužel zranění byla natolik vážná, že se jezdkyni nepodařilo zachránit,“ řekl pro CNN Prima NEWS ředitel závodů Tomáš Kocián z pořádající Stáje Tomáš Kocián Neratov.

Se zesnulou jezdkyní se loučí i její kolegové z České jezdecké federace. Můžete si přečíst ZDE.