Před sedmou hodinou upozornil policisty na linku 158 jeden z řidičů na muže, ležícího u hlavní silnici mezi Pardubicemi a Chrudimí. Na silnici I/37 v blízkosti nadjezdu mezi Mikulovicemi a Medlešicemi ale už policisté a záchranáři našli pouze tělo bez známek života. Přivolaní záchranáři sice pokračovali v resuscitaci, kterou zahájili svědci, snaha už ale byla marná. Mrtvý muž měl na sobě strakatou, zřejmě šedohnědou mikinu, černé kalhoty a černé boty.

Zdroj: Policie ČR

"Policisté okamžitě nařídili provedení soudní pitvy, která by pomohla zjistit příčinu úmrtí. Její výsledek byl téměř jednoznačný a to takový, že došlo ke srážce muže s vozidlem. S největší pravděpodobností s vozidlem dodávkovým či nákladním," konstatovala mluvčí pardubické policie Martkéta Janovská.

Co se ale na silnici stalo je zatím pro policisty více záhadou. "K příčinám úmrtí nemáme všechny informace, proto se touto cestou obracíme na případné svědky, kteří by mohli objasnit detaily o pohybu nalezeného muže v blízkosti silnice I/37. Prosíme zejména řidiče projíždějící po uvedené komunikaci mezi třetí a šestou hodinou ranní, kteří by si všimli chodce, srážky chodce s vozidlem nebo mající kamerový záznam z úseku kolem nadjezdu u Medlešic, aby se neprodleně ozvali na linku 158," uvedla Markéta Janovská.