Citroen jel ve směru od Vysokého Mýta, když přímo ve Vysoké přejel ostrůvek na silnici a narazil do levého předního boku protijedoucího autobusu.

"V autobuse jelo 41 cestujících a řidič," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská. Citroen bezprostředně po dopravní nehodě zůstal bez řidiče, který z místa utekl. Nicméně v autě policisté našli kabelku s doklady, takže bylo jasné, že jde nejspíš o ženu. Pro majitelku si tak policie zajela domů do nedaleké obce.

"Paní uvedla, že vozidlo neřídila. Je ovšem podezřelá, že vozidlo řídila. Kolegové u ženy provedli dechovou zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu. Ta byla negativní. Test na přítomnost návykových látek odmítla a stejně tak odmítla i odběr krve," dodala Janovská.

Hradecký Švejk s Novým Prostorem si přeje vlastní domeček s muzeem a hospodou
Známý pardubický bezdomovec Švejk plánuje vlastní vojenské muzeum a hospodu

Proč možná žena zapírala, vyšlo najevo vzápětí při její lustraci. Podle policie má zákaz řízení. Navíc na vozidle Citroen jsou připevněné jiné registrační značky, než na vozidlo patří.

Při dopravní nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. Silnice zůstane podle policie uzavřena minimálně do 16 hodin. "Dopravu na místě řídí policisté a objízdná trasa vede přes obec Horní Jelení," vysvětlila mluvčí. Nakonec až v 16:30 hodin byla silnice znovuzprovozněna.

"Ve směru z Hradce na Mýto je objížďka, ale odsýpá to," uvedla kolem 15. hodiny z cesty respondentka Deníku.

Veškeré okolnosti dopravní nehody i to, kdo vozidlo Citroen řídil, vyšetřuje policie.

Nehoda byla hasičům nahlášena v 12:10 hodin, zasahuje u ní profesionální jednotka z Holic.

Zdroj: Karolína Velšová