U Stojic na Přeloučsku na silnici I/17 se v sobotu po půl osmé střetla dvě vozidla. Zranění utrpěli čtyři lidé. Na místě zasahovali dvě jednotky hasičů, záchranná služba i vrtulník.

Vážná dopravní nehoda u Stojic.

„Střetl se vozidla Volkswagen Transporter a Škoda Fabia. V transporteru cestoval 45letý muž a 11letý chlapec, v druhém vozidle 70letý muž a 68letá žena,“ uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.  Všichni účastníci nehody skončili v nemocnicích. Hasiči vyprošťovali posádku osobního vozu. 70letého řidiče přepravoval do nemocnice vrtulník. „U obou řidičů si policisté vyžádali odběr krve kvůli testu na alkohol a omamné látky. Jako příčinu nehody nemůžeme zatím vyloučit ani technickou závadu,“ dodala mluvčí. 

„Hasiči jednu osobu z vozidla vyprostili a předali záchranné službě. Jednotka z Přelouče na místě zůstává a zajišťuje místo dopravní nehody ve spolupráci s policií,“ uvedl operační důstojník pardubických hasičů.

Silnice je kvůli nehodě částečně neprůjezdná, je uzavřen jeden jízdní pruh. Policie na místě řídí dopravu kyvadlově. „Očekáváme, že kvůli odstraňování následků nehody bude provoz na silnici omezen až do dvanácté hodiny,“ sdělila mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.