V Třemošnici na Chrudimsku ve středu pro poruchu nouzově přistál vojenský vrtulník.

"Stroj patřil k 24. základně dopravního letectva z Prahy - Kbel. Šlo o typ Mi 8 u kterého při plnění dopravního úkolu došlo k závadě na motoru. Nikdo z posádky nebyl zraněn, samotný stroj rovněž neutrpěl poškození. Na místo vyjela technická skupina zjistit, co mohlo vést k poruše," potvrdil Jan Šulc, mluvčí generálního štábu Armády České republiky.

Na palubě bylo pět členů posádky a osm pasažérů. Na místo vyjely preventivně na žádost armády i dvě posádky záchranné služby.

Vrtulník Mi8 a 24. základna dopravního letectva Praha - Kbely
Vrutlník Mil - Mi 8S je součástí takzvané vládní letky. Jedná se o dvoumotorový vrtulník, poháněný turbohřídolovými motory, v salóní úpravě, určený k přepravě osob na krátkých tratích.

24. základna dopravního letectva Praha Kbely zabezpečuje přepravu příslušníků AČR, vojenských misí, a to jak na území ČR, tak i mimo území ČR, Ústavních činitelů ČR a zahraničních státních delegací podle rozhodnutí MO ČR, speciálních letů - verze MEDEVAC v rámci NATO, pro potřeby zdravotnické služby ČR - transplantančí program (LZS a SAR), speciální lety vzdušného průzkumu, fotografického snímkování, letecké laserové skenování a obletů prostředků RTZ letectva.