Když projížděl modrý Peugeot 106, přístroj policistům ukázal rychlost 73 kilometrů v hodině. "Kolegové za vozidlem, které jelo směrem na Kladruby nad Labem, vyrazili a dali znamení k zastavení. Řidič vozidla na jejich výzvu nereagoval a začal ujíždět," popsala policejní mluvčí Dita Holečková. To se ale řidiči nevyplatilo. Z hlavní silnice odbočil na místní komunikaci, kde ale nezvládl pravotočivou zatáčku, najel na mostek a dostal se do smyku. Nakonec narazil do zaparkovaného přívěsného vozíku a cestou stihl prorazit i dřevěný plot.

"V pondělí ráno dopravní policisté v obci Semín na Přeloučsku měřili rychlost. Před devátou hodinou, při projetí modrého vozidla tov. zn. Peugeot 106, jim přístroj ukázal rychlost 73 km/h. Kolegové za vozidlem, které jelo směrem na Kladruby nad Labem, vyrazili a dali znamení k zastavení. Řidič vozidla na jejich výzvu nereagoval a začal ujíždět. Ještě v obci Semín odbočil z hlavní silnice na místní komunikaci, kde při průjezdu pravotočivou zatáčkou a následném najetí na mostek dostal vozidlo do smyku, prorazil dřevěný plot a narazil do zaparkovaného přívěsného vozíku. To ale ještě nebyl konec jeho cesty, policistům začal utíkat po svých. Přeskočil plot přilehlé zahrady, kde se schoval do kůlny za květináč, odkud vylezl až pod hrozbou střelné zbraně," dodala Holečková.

Dechová zkouška u muže, který skončil v poutech, byla negativní. Orientačnímu testu na drogy se řidič ale odmítl podrobit. Souhlasil však s lékařským vyšetřením spojeným s odběrem biologického materiálu. Po příjezdu do nemocnice v Pardubicích si ale muž vše rozmyslel a s testem najednou nesouhlasil. "Kromě toho, že muži hrozí za neuposlechnutí výzvy pokuta až 10 tisíc korun, za odmítnutí podrobit se vyšetření může dostat zákaz řízení na jeden až dva roky a peněžitý trest v rozmezí 25 až 50 tisíc korun," upřesnila mluvčí.

Celková škoda na vozidle, poničeném oplocení, traktoru a přívěsném vozíku přesahuje 30 tisíc korun.