Srážka s osobou částečně přerušila provoz na železniční trati mezi Pardubicemi a Kostěnicemi. Rychlík tu u Černé za Bory krátce před devátou hodinou srazil 29letou ženu v kolejišti. Podle informací z místa žena přecházela koleje a zcela přehlédla blížící se rychlík. V místě není přecházení koridorové trati povoleno, přes koleje však vede zvláštní most pro pěší a cyklisty. 

"Posádka záchranné služby na místě už nemohla udělat vůbec nic," uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

"Nehodu vyšetřujeme. V úvahu připadá několik možností, nejpravděpodobnější příčinou se ale zatím jeví shoda nešťastných náhod," uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská. 

V tuto chvíli je provoz na páteřní trati částečně přerušen, vlaky projížděly pouze po jedné koleji a mezi stanicemi Kostěnice a Pardubice hlavní nádraží byla na dvě hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Kvůli nehodě například České dráhy odklonily také rychlík Pendolino a další rychlíkové spoje přes Hradec Králové. Trať byla plně průjezdná před dvanáctou hodinou.