Již před druhou hodinou ranní havarovala v centru Pardubic mladá řidička s vozidlem BMW. Na mokré vozovce po projetí zatáčky zřejmě dostala smyk a narazila do kamenné zábrany u silnice. Žena byla po nehodě převezena do nemocnice.

Před šestou hodinou došlo ke střetu autobusu s osobním vozidlem na pardubické Drážce. „Vzhledem k tomu, že se řidiči nedokázali domluvit na zavinění, budou se nehodou dále zabývat dopravní policisté," uvedla tisková mluvčí policie Markéta Janovská.

Přibližně o hodinu později se tentokrát na náměstí v Holicích odehrála další srážka autobusu a osobního vozidla. Řidič Škody Octavie vyjížděl od okraje vozovky z řady zaparkovaných vozidel, nerozhlédl se dobře a vjel přímo do jízdní dráhy projíždějícímu autobusu. Naštěstí při nehodě nebyl nikdo zraněn a došlo pouze ke hmotné škodě. Řidiči osobního vozidla dali holičtí policisté pokutu.

Čtvrteční nehodové ráno završilo nedobrzdění na ulici Jana Palacha v Pardubicích. Jedno vozidlo zastavilo u přechodu a druhé do něj zezadu narazilo. Nehoda se obešla bez větší škody a také bez zranění.   (pad)